fbpx
Blog įrašas 1

Pasiruošk naujiems mokslo metams

Ne už kalnų rugsėjo 1-oji, dar vieni studijų metai. Ar pradėjai ruoštis? Jei ne, pasidalinsiu keliais patarimais. 

Rutina

Prasidėjus naujiems mokslo metams, pasikeičia studentų rutina. Vasarą manau gerai pailsėjote – miegojote ilgiau nei įprastai, dienos metu turėjote daugiau laisvo laiko, o vakarais turėjote privilegiją žiūrėti Netflix iki paryčių. 

Deja, bet prasidėjus paskaitoms, rutina pasikeis. Todėl labai rekomenduoju dar paskutinėmis rugpjūčio savaitėmis pradėti po truputį grįžinėti į rutiną: kelkitės ir eikite miegoti anksčiau, mažiau naktinėkite. Nes patikėkit, gavus tvarkaraštį pirmąsias savaites bus sunku grįžti prie ankstesnės rutinos. 

Planavimas

Mano nuomone, planavimas studijų metais yra būtinybė. Studijų metai apima žongliravimą skirtingomis užduotimis: paskaitos, namų darbai, projektai, egzaminai, papildomas darbas, asmeniniai įsipareigojimai, laisvalaikis ir kt. Kaip viską spėti?

Veiksmingas planavimas padeda tinkamai paskirstyti laiką kiekvienai užduočiai atlikti, užkertant kelią skubėjimui ir ,,paskutinės minutės” darbams.

Planavimo nauda:

 • Mažiau atidėliojimo. Planuojant, mažėja atidėliojimo galimybės. Žinojimas ką ir kada reikia padaryti, sumažina pagundą atidėti užduotis paskutinei minutei.
 • Planas = balansas. Aiškaus plano turėjimas padės tolygiai paskirstyti krūvį.
 • Tikslų įgyvendinimas. Planavimas leidžia suskirstyti didelius tikslus į mažesnius, tikslius žingsnius ir juos įgyvendinti.
 • Prioritetai. Planuojant, nustatomi dienos prioritetai ir tinkamai paskirstomas laikas. Taip svarbiausias užduotis tikrai atliksi laiku.
 • Ateities vizija. Planavimas ugdo įprotį žiūrėti į priekį, galvoti apie ateitį. Tai itin svarbu ruošiantis egzaminams, rengiant rašto darbus ar ruošiantis praktikai. 
 • Ramybė. Patiriama mažiau streso, žinant, kas laukia ir laikantis plano.
 • Savidisciplina. Planavimas ugdo savikontrolę ir savidiscipliną, tad planuodami gerinate savo gebėjimus valdyti laiką, produktyvumą.

Rekomenduoju naudoti planavimo priemonę arba skaitmeninius planavimo įrankius. Planuokite savo laiką, sekite užduotis, egzaminus bei projektų terminus, kad išvengtumėte paskutinės minutės streso ir darbus atliktumėte laiku.

Studento planuotė – planuotė skirta planuoti studijų metus ir ne tik. Kur rasti? www.studentoplanuote.lt

Papildomos priemonės

Be abejo, ruošiantis naujam studijų sezonui, nepamirškime ir papildomų priemonių. kurios taip pat bus svarbios 🙂

 • Nešiojamasis kompiuteris. Būtinybė kiekvienam studentui: mokantis, ieškant informacijos, atliekant užduotis ir t.t. Rekomenduoji jį paruošti naujam sezonui: peržiūrėk visus aplankus, ištrink nereikalingus duomenis, sugrūpuok ir suskirstyk turimą studijų medžiagą pagal temas. 
 • Sąsiuvinis užrašams. Daugelis studentų žino, kad šiais laikais pakanka viską žymėtis kompiuteryje. Tačiau yra tokių, kuriems malonumas mokymosi medžiagą žymėtis raštu. Jei ir tu priklausai šiai grupei žmonių, tuomet rekomenduoju įsigyti aukštos kokybės sąsiuvinį, kad galėtum tvarkingai užsirašyti svarbius dalykus paskaitų metu.
 • Kiti reikmenys. Tai stalo reikmenys, užtikrinantys organizuotą mokslo erdvę namuose: patogus stalas, lempa, rašymo priemonės, eterinių aliejų žvakė ir kt. 
 • Triukšmą slopinančios ausinės. Jei gyveni ne vienas, šis dalykas būtinas. Jos padės susikaupti triukšmingoje aplinkoje.
 • El. įrankiai. Šiai grupei priskiriama: el. paštas, naudingos prenumeratos (pvz. įdomios tinklalaidės, programos), Google diskas ir kt. Kol dar yra daugiau laisvo laiko, rekomenduoju pasidaryti tvarką: ištrinti nereikalingus laiškus, failus ir kt. 

Sėkmės ruošiantis! 🙂

Studento planuotė

Planavimo ir produktyvumo priemonė, kuri padės Tau lengviau siekti užsibrėžtų tikslų ir planuoti savo studijų metus.
naujiena