fbpx
Darbas IT

Persikvalifikavimo galimybės IT srityje

Tikriausiai nenustebinsiu pasakydama, kad didžioji dalis žmonių dirba ne pagal specialybę. Aš taip pat – studijavau ryšius su visuomene, tačiau visuomet dirbau logistikos srityje. Visiškai kita sritis, tiesa? Iš tiesų, labai daug žmonių pabaigę studijas supranta, kad pasirinko ne tą kelią. Tačiau ką daryti tokiu atveju? Stoti vėl į universitetą ar kolegiją iš naujo…ir vėl 3-4 metus mokytis? Bandyti laimę gauti darbą kitoje srityje? Tačiau yra kitas būdas – persikvalifikavimas. Persikvalifikavimas – naujos specialybės įgijimas.

Pirmiausia svarbu suprasti ko nori

Jei jaučiate, kad studijų sritis visiškai nebedomina, svarbu sustoti ir gerai apgalvoti šią situaciją. Karjeros konsultantė ir koučingo specialistė, Tripod karjeros testų licenzijuota naudotoja Ariadna Žilevičienė pateikia savo nuomonę šiuo klausimu: ,,Siūlyčiau gerai pagalvoti, ar tikrai nepatinka pati sritis, ar galbūt pervargote nuo studijų, baigiamojo darbo rašymo ir todėl nebegalite net pagalvoti apie darbą šioje srityje. Taip pat įvertinkite tai, kad studijos ir darbas dažnai skiriasi, tad galbūt vertėtų pabandyti padirbti, kad įsitikinti, kad tikrai sritis nebeįdomi. Dar vienas aspektas – vienoje srityje yra daugybė pozicijų, pvz., pabaigus chemiją, jūs galite dirbti pardavimuose, marketinge arba net personalo skyriuje įmonėse, kurios veikia chemijos pramonėje – ten jūsų išsilavinimas pravers ir bus laikomas pliusu, nes geriau suprasite įmonės veiklos sferą“. Taigi, galima daryti išvadą, kad po studijų baigimo vertėtų gerai pailsėti ir praėjus nuovargiui gerai apgalvoti tolimesnius sprendimus.

Taip pat vertėtų grįžti į praeitį ir pagalvoti kodėl pasirinkote studijuoti būtent šioje srityje? Ariadna pataria pagalvoti kodėl studijavote tą, ką studijavote, kas patraukė jūsų dėmesį, kas jums buvo įdomu, geriausiai sekėsi – čia gali būti atsakymas į klausimus, ką veikti toliau. Pvz., studijavote personalo valdymą, nes norėjote dirbti su žmonėmis, o darbe tenka pildyti sutartis ir ruošti įsakymus, kartais net nesusitinkant su kolegomis. Galbūt tuomet verta išbandyti atrankas arba mokymų sritis, kuriose ženkliai daugiau bendravimo.

Vilnius Coding School Karjeros Centro vadovė Marija Serbintaitė papildo, kad gyvenimas tik vienas ir jei visgi pabaigtos studijos – ne jūsų kelias, bandykite rinktis tai, kas artima:

,,Patarimas tik vienas – prisiminti, kad tavo gyvenimo kitas žmogus nenugyvens, todėl verta rinktis tik tai, kas artima pačiam. Na, o profesiją keisti, jeigu norisi visada verta. Kas gali nutikti blogiausio? Nebent tik tai, kad nepabandei“.

Persikvalifikavimo IT srityje galimybės

Šiame įraše norėčiau supažindinti jus su galimybe persikvalifikuoti ir dirbti IT srityje. Siekdama gauti naudingos informacijos, kreipiausi į IT mokymų įmonę – ,,Vilnius Coding School“. ,,Vilnius Coding School“ – tai įmonė, organizuojanti IT mokymus žmonėms, kurie siekia pakeisti specialybę ir tapti IT srities specialistais. Neslėpsiu, po to, kai nusprendžiau išeiti iš darbo logistikoje, galvoje ilgai sukosi idėja persikvalifikuoti (mane asmeniškai domina duomenų analitika). Daug domėjausi, analizava rinką. Tad šiuo metu mano planas pabaigti intensyvius vokiečių kalbos kursus, o po jų keliausiu mokytis duomenų analitikos.

Tikriausiai dažnai girdite, kad IT srityje nuolat trūksta darbuotojų? ,,ManpowerGroup“ tyrimo duomenimis, IT ir technologijų sektoriuje talentų trūkumas siekia net 76%. Tad jei jus domina IT sritis, dabar puikus metas pagalvoti apie persikvalifikavimą. Vilnius Coding School mokyklos įkūrėjos Julijos Rimšelės teigimu, Lietuvoje IT rinka sparčiai auga ir yra ant tiek konkurencinga, kad patys darbdaviai ieško žmonių, kuriuos galėtų perkvalifikuoti ir užsiauginti talentus įmonės viduje. Skamba puikiai, tiesa?

Dėl kokių priežasčių žmonės persikvalifikuoja? Pasak ,,Vilnius Coding School“ Karjeros Centro vadovės Marijos Serbintaitės ,,Dažnai, kai absolventų paklausiame, kodėl nusprendė persikvalifikuoti, dažniausi atsakymai būna tokie: pabodo, „pasiekiau lubas“ dabartinėje profesijoje arba supratau, kad ankstesnė profesija – ne man. Tokie atsakymai tik rodo tai, kad nuo pat pradžių reikia rimtai apsvarstyti ko Jūs norite, o jeigu netiko – išdrįsti bandyti kitą profesiją. Gyvename tame amžiuje, kai žmonės neapsiriboja ties viena profesija“.

Kaip suprasti ar IT sritis būtent tau?

Esu tikra, kad ne kartą girdėjote daugybę teigiamų atsiliepimų apie darbą IT srityje – didelis atlyginimas, lanksčios darbo sąlygos, modernūs ofisai, galimybė dirbti bet kuriame pasaulio kampelyje ir kt. Tačiau kaip suprasti ar ši sritis skirta tau?

,,Vilnius Coding School“ kartu su Vilniaus universitetu atliko tyrimą, kurio metu buvo siekta išsiaiškinti, kokio darbuotojo nori IT įmonės. Paaiškėjo, kad įmonės žmoguje ieško motyvacijos, noro mokytis bei tobulinti įgytas žinias. Svarbu atsakingas požiūris į darbą, iniciatyvumas, pasitikėjimas, gebėjimas klausyti bei išgirsti. Mokymų skyriaus vadovės Eimantės Šataitės teigimu: ,,Svarbiausia atsižvelgti į savo asmenines savybes, buvusią sėkmingą patirtį, pasidomėti dominančia sritimi iš šalies: kaip gi atrodytų Tavo darbo pobūdis, jei dirbtumei Programuotoju, UX/UI Web dizaineriu, Testuotoju, o gal Duomenų analitiku? Taip pat svarbus ir išsikeltas tikslas, kodėl tai Tau reikalinga, kokie siekiai po mokymų? – jei turi aiškų tikslą, tuo esi motyvuotas, to ir siek“.

Kokie IT mokymai galimi?

IT sritis labai plati, tad ,,Vilnius Coding School“ siūlo skirtingas mokymų programas:

  • Duomenų analitika (,,Big Data“);
  • Automatinis testavimas;
  • Testavimas;
  • JavaScript (Font-End);
  • Web kūrimas (Full-Stack);
  • UX/UI Web dizainas;
  • Python;
  • JAVA pagrindai;
  • Duomenų bazių valdymas (SQL);
  • ir kt.

Mokymų programos yra labai koncentruotos ir intensyvios, sudarytos remiantis įmonių – partnerių reikalavimais (kokių įgūdžių reikia pradedančiajam, kad jau po mokymų galėtų startuoti Junior/Entry level pozicijoje). Pažengusiųjų mokymų nebereikia, nes daugiau praktikos žmogus įgauna jau dirbdamas ir augdamas įmonės viduje. Mokymų trukmė, nuo 1 mėn. iki 2,5 mėn., priklausomai nuo pasirinktos mokymų krypties. Mokymus galite rinktis nuotoliniu būdu arba klasėse gyvai. Taigi, pasirinkus persikvalifikavimo galimybę, nebereikia vėl mokytis 3-4 metus. Svarbiausius ir darbui reikalingus įgūdžius išmoksite vos per kelis mėnesius.

Užimtumo tarnybos parama

Geriausia yra tai, kad Užimtumo Tarnyba remia persikvalifikavimo galimybes! Šiuo metu Užimtumo Tarnyba finansuoja 5 mokymų programas – duomenų analitikos, WEB kūrimo,  WEB dizaino (UX/UI) ir Front-end programavimo, Automatinio testavimo ir JavaScript mokymus. Tad jei svarstote apie galimybę persikvalifikuoti, jums reikia užsiregistruoti į Užimtumo Tarnybą (nedirbant) ir galite pretenduoti mokymams gauti finansavimą. Dėl galimybės gauti finansavimą reikėtų kreiptis į priskirtą UŽT įdarbinimo specialistą, o dėl tinkamos mokymų krypties pasirinkimo galite kreiptis į ,,Vilnius Coding School“ karjeros centrą.

Ar darbas IT srityje garantuotas?

Kaip ir bet kurioje srityje, darbas bus garantuotas, jei asmuo to sieks ir dės visas pastangas. Tačiau be programavimo mokymų, ,,Vilnius Coding School“ taip pat padeda savo studentams susirasti praktikos vietą ar darbą, kur galėtų pasitikrinti savo įgytas žinias ir suprasti, ar tikrai ši sritis yra jiems. Įmonė bendradarbiauja su tokiomis įmonėmis kaip: ,,Valantic“, ,,Centric“, ,,Revel“, ,,Ignitis grupė“, ,,Visma“, ,,Swedbank“, ,,NFQ“, ,,Sofneta“, ,,Reiz“, ,,Registrų centras“, ,,Teltonika“ ir daugybe kitų.

Mokymų skyriaus vadovė Eimantė Šataitė priduria, kad įmonė taip pat prisideda prie pagalbos ieškant darbo: ,,Turime Karjeros Centrą, į kurį po mokymų kreipiasi mūsų studentai, čia padedame pasiruošti darbo pokalbiams, duodame patarimų tvarkantis CV, LinkedIn profilį. Siekiame įdarbinti visus, kam tai yra aktualu, bet labai svarbu, kad mokymų rezultatas būtų aukštas. Esant geriems mokymosi rezultatams, galime studentą rekomenduoti, kaip pažangų, mūsų įmonėms partnerėms. Po rekomendacijos, studentams yra organizuojami darbo pokalbiai, į kuriuos keliauja mūsų paruošti studentai, tokiu būdu ganantys norimą darbo vietą“.

Remiantis ,,Vilnius Coding School“ duomenimis, daugiau nei pusė studentų (56,3 proc.) praktikos ar darbo vietą suranda per pirmuosius 3 mėnesius, 29,6 proc. – per 6 mėn., o 14,1 proc. – per 1 mėnesį.

Griebk nuolaidą!

Bakis.lt draugams ,,Vilnius Coding School” dovanoja 15% nuolaidą mokymams! Registruodamiesi tiesiog pasakykite nuolaidos kodą BAKIS15.

TECH MUGĖ – norintiems susipažinti plačiau

Taip pat vertėtų pabrėžti, kad kiekvienais metais ,,Vilnius Coding School“ organizuoja TECH MUGĘ. Mugė skirta susipažinti su karjeros perspektyvomis IT srityje. TECH MUGĖJE dalyvauja daugiau nei 50 IT srities įmonių, rengiami pranešimai aktualiomis IT temomis. Tačiau svarbiausia tai, kad kiekvienas dalyvis gali susipažinti su renginyje dalyvaujančiomis įmonėmis – sužinoti įdarbinimo galimybes, kokių darbuotojų IT įmonės ieško, kokios perspektyvos ,,junior“ lygio specialistui ir kt. Taip pat galite pristatyti save, perduoti savo gyvenimo aprašymą, organizuojami ,,blitz“ darbo pokalbiai.

Artimiausia TECH MUGĖ vyks jau rugsėjo 23 d. Vilniuje. Daugiau informacijos apie mugę rasite čia: https://www.techmuge.lt/

Taigi, jei jaučiate, kad IT sritis gali būti jūsų naujas kelias, visuomet galite kreiptis į ,,Vilnius Coding School“. Įmonė konsultuoja visus besidominčius ir padeda suprasti ar IT sritis tikrai tai, ko žmogus ieško. Daugiau apie mokymus galite sužinoti ,,Vilnius Coding School” el. svetainėje, Facebook arba Instagram socialiniuose tinkluose.

Šiame tinklaraštyje pateikti įrašai yra intelektinė nuosavybė. Įrašuose pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ar platinti įvairias būdais. Už tai gresia baudžiamoji atsakomybė pagal LR įstatymus.

Studento planuotė

Planavimo ir produktyvumo priemonė, kuri padės Tau lengviau siekti užsibrėžtų tikslų ir planuoti savo studijų metus.
naujiena