fbpx
Rašto darbai

DIRBTINIO INTELEKTO ĮRANKIAI RENGIANTIEMS RAŠTO DARBUS

Vis daugiau studentų išnaudoja DI įrankius rengiant rašto darbus. Tačiau atlikusi apklausą, supratau, kad šiuo metu populiariausia naudojama priemonė yra ,,ChatGPT“. Studentai ją naudoja informacijos paieškai arba perfrazavimui. Tad pamaniau kad pats laikas supažindinti studentus ir su kitais įrankiais 😊

ChatGPT

Tai vienas populiariausių įrankių, kurį naudoja studentai. Remiantis mano surengta apklausa, dažniausiai studentai ieško informacijos arba siekia perfrazuoti mokslinius šaltinius. Tačiau kaip dar galima išnaudoti ChatGPT rengiant rašto darbus?

  • PRADŽIA. Jei tik pradedate rengti rašto darbą (kursinį darbą, referatą, bakalauro ar magistro darbus), galite ChatGPT išnaudoti susipažinimui su tema. Uždavus reikiamus klausimus, gausite pakankamai informacijos.
  • DARBO PLANAS. Tikriausiai nenustebinsiu pasakydama, kad prieš pradedant rašyti rašto darbą, būtina pasidaryti preliminarų turinį. Taigi, tą galite padaryti su ChatGPT. Žinoma, aklai kopijuoti visko nereikia, kadangi planas turi būti sudarytas pagal metodinius reikalavimus, būti logiškas, nuoseklus.
  • PERFRAZAVIMAS. Galite išnaudoti ChatGPT perfrazuojant mokslinius šaltinius, informaciją. Tačiau primenu, kad rašto darbuose turite remtis moksliniais šaltiniais, tekstas turi būti lengvai skaitomas, nuoseklus. Todėl atidžiai peržiūrėkite ir pakoreguokite tekstą. Nekopijuokite visko aklai iš ChatGPT, kadangi dėstytojai tikrai pastebės.
  • TYRIMO IDĖJOS. Tinkamai pateikus užklausą, šis įrankis jums gali padėti sugalvoti tyrimo idėjas ar net klausimus klausimynui.

Rekomenduoju ChatGPT naudoti kaip pagalbinį įrankį rengiant rašto darbą, o ne pagrindinį.

ELICIT

Tai įrankis skirtas mokslinių straipsnių paieškai analizei. Šis įrankis gali automatizuoti daug laiko reikalaujančias mokslinių tyrimų užduotis, pavyzdžiui, straipsnių apibendrinimą, duomenų išgavimą ir rezultatų apibendrinimą.

MOKSLINIŲ ŠALTINIŲ PAIEŠKA. Naudojant Elicit, palengvinsite mokslinių šaltinių paiešką, o tą padaryti labai lengva. Tiesiog užduokite mokslinį klausimą, o programa ras jums mokslinius straipsnius.

Nauda studentui: laiko taupymas, didelė mokslinių šaltinių duomenų bazė. Elicit rasite ČIA.

CONNECTED PAPERS

Tai vaizdinė priemonė, padedanti rasti ir išnagrinėti su darbo sritimi susijusius mokslinius straipsnius.

Įvedus straipsnį, programa sukuria panašių šios srities straipsnių grafiką. Iš daugelio tokių grafikų galima susidaryti realų vizualų supratimą apie  dominančios srities tendencijas, populiarius darbus.

Žinoma, galite rasti naudingų straipsnių, kuriuos panaudosite savo darbe. Connected Papers rasite ČIA.

RESEARCH BUDDY

Įrankis automatizuojantis literatūros apžvalgos procesą.  Įrankis padeda tyrėjams supaprastinti literatūros apžvalgos procesą pateikiant svarbiausią informaciją glaustu ir lengvai įsisavinamu formatu. Research Buddy rasite ČIA.

Pabaigai – naudokitės DI įrankiais atsakingai. Tai puikus įrankis galintis padėti rengiant rašto darbus, tačiau nepamirškite patikrinti informaciją, ją tinkamai pritaikyti darbe, o ne aklai kopijuoti. Dėstytojai ir plagiato tikrinimo programos tikrai pastebės 🙂

Studento planuotė

Planavimo ir produktyvumo priemonė, kuri padės Tau lengviau siekti užsibrėžtų tikslų ir planuoti savo studijų metus.
naujiena